Roletové Peklo

Štvrtok večer som ja a Lukáš „LUKO“ Učeň sadli do CTM ponorky a vyrazili sme smer 2. kolo IXS DOWNHILL CUPU, ktorý sa konal v rakúskom Schladmigu. Cesta bolo dlhá… veľmi dlhá. Dorazili sme okolo pol 2 ráno. Zaparovali sme a hybaj ho spať. Ráno sme dali pohoda jahoda budíček. Naraňajkovali sa a išli sme sa regnúť. Žiadna rada nás potešila. Dostali sme čísla a kartičky na lanovku.Ideme hore. Konečne! Ešte som tu nebol, takže úplne nová trať.

Ešte pár fotiek a ideme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stojíme na štarte. Pár fotiek a ideme. Trať vyzerá byť pekná, upravená a rovná, plná zátačiek. Pomyslel som si … „Hmmm točky nič pre mňa, ale musím to nejako dať„. Pravá, ľavá, pravá. Už som myslel, že celá trať. Dostali sme sa na prejazd cez cestu. Medzičas, prejazd cez cestu a obrovský step-up. Zas pravá, ľavá a prichádzame na dosť strmý a šmykľavý les. Začína pršať. Žiadna výhra, keďže máme pred sebou ešte dlhú prechádzku po lúke. Prichádzame k autu. Stretávame sa s Mařtinem „Motýlem“ Leblem a parkujeme auťák k nemu. Rozkladáme depo. Ešte že, lebo začína dosť pršať. Prezúvame na mokré gumy. Za 2 hodinky prestáva. Ideme hore. Rada až po poschodovú garáž nič moc. Nasadáme do kabínky. Prvú jazdu sme dali zoznamovaciu. Druhá už bola celkom fajn. Najazdili sme si stopy, ktoré sme si na trackwalku vybrali. Pýtam sa Luka ako mám jazdiť zátačky. Dostávam pár rád. Spúšťame sa nižšie. Strmý les šmýka, ale musíme to dať. Vyberáme stopu cez koreň, ktorý treba skočiť. Dostávame strašný speed. Potom sa dostávame na lúku. Tam už sa vyjazdili drážky až po kotúče. Ešte stíhame jazdu. Umývame bicykle a ideme chillovať.

11289927_928031077240105_1370953027_n 

Rytmaus nás zabával po celý večer.  A v chladničke sa nám chladia raňajky.

Sobota ráno. Utekáme trénovať. Po prvom skoku dostávam hneď benchpress hodný tak 80kg. Hneď som prišiel na to, že to nebude také príjemné vozenie ako v piatok. Trať sa zmenila na nepoznanie. Rolety po celej trati neboli žiadna výhra. Dali sme pár jázd. Umývam si bicykel, chystám sa na kvalifikáciu. Počasíčko sa trošku ukľudnilo. Štartujem na lanovku. Prichádzam trošku skorej, tak sa trošku rozšlapávam ešte hore. Idem na štart. Jazda mi až na pár chýb vyšla. Quali som dal na 13. flek. Dali sme večeru a išli spať.

Luko ma uistil že to nebude veľké.

Luko ma uistil, že to nebude veľké.

Nedeľa je tu. Celkom úpek už od rána. Dávame si 2 jazdy a hotovo. Trať je už suchá, no rolety ešte väčšie.  Zostávajú mi 3 hodiny do štartu. Bicykel mám pripravený. Ideme s Mařtinem pozerať film do karavanu. Oddýchnutý sa idem obliekať. Kraťase boli jasná voľba. Nová prilba od www.bikestrike.com sadla ako uliatá.

prilba a obľúbený červený RedBull.

Nová IXS prilba a obľúbený červený RedBull.

Idem hore. Už na štarte sa počasie zmenilo. Začalo fúkať, ochladilo sa. Stojím na štarte, o chvíľu štartujem. Po prvý medzičas sa mi išlo celkom dobre. Step-up a prichádzam do lesa, netráfam stopu a idem cez rajdy. Rýchlo sa dať dokopy a ísť dole. Ešte mi aj začína prať, takže lúky boli riadne ródeo. Nakoniec 26. miesto… čo vôbec nepotešilo. Zas chvíľu doma a piatok odjazd na 3. kolo Slovenského pohára v Jasnej.

Ďakujem CTM Racing Teamu za podporu a MNŽRSovi za vybavovačky a starostlivosť o nás.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2022 LODENICA CORPORATION | ScrollMe by AccessPress Themes