Motocross na Lučivnej

V sobotu ráno som s Lukom vycestoval na druhé kolo Slovenského Pohára, ktoré sa konalo na Malej Lučivnej. Cesta ubehla rýchlo a za 2 hodinky sme už parkovali. Druhá časť tímu v zložení Benji a Lašo tam už boli. Rýchle sme sa s Lukom regli a utekali do ponorky. Keďže celkom pršalo ani nič iné neostávalo. Po cca pol hodinke prestalo, tak sme rýchlo rozložili depo. Pri rozhodovaní, či ideme jazdiť, nás premýšľanie rýchlo prešlo. Začalo fatálne pršať.  S Lukom sme vytiahli grill a zadelili sme to na šéf kuchárov.

Filip Noa Zeman - Mala Lucivna

Súťaž v grilovaní, alebo bicyklové preteky?

Po grillovačke stále neprestávalo pršať a už sme sa skoro topili. Tak odvážny Luko zobral pláštenku a išiel sa obetovať sa za tím, ktorý nechcel byť mokrý. Vybehol z depa a kopal odvodňovacie kanále ako šalený.

Filip Noa Zeman - Mala Lucivna

Takže v sobotu sme toho moc nenatrénovali. Aspoň sme si porobili bicykle, aby sme v nedeľu mohli byť prví na štarte. Zbalili sme si pár vecí a leteli na ubytko. Ubytovali sa, osprchovali a davaj free wifi. Drtili sme to riadne.  V nedeľu stávame na raňajky. Vcelku veľký výber nás moc netrápil. Prvé, čo som zbadal, som si objednal a vybavená vec. Obliekli sme sa do pretekárskeho a hybaj na kopec. Takoj prví sme boli. Po prvých jazdách sme nevedeli, čo máme robiť… smiať sa, plakať alebo zbaliť depo a ísť domov. Trať bola nezjazdná a stopy sa už vôbec neriešili. Bolo treba zrušiť limit 20 minút. Niektorým to trvalo aj dlhšie. No nič. Vyrážam na semifinálovú jazdu. Na štarte panuje super atmosféra. Všetci majú dobrú náladu, keďže sme tú jazdi brali s humorom. Po štarte som dal pár zášlapov a koniec. Pustil som sa do lesa. Začiatok sa ešte dal prejsť. Prichádza stred prvého lesa a už ležím. Rýchlo vstávam, prehodím pár slov s divákmi a púšťam sa ďalej.  Pri výjazde stretávam benjiho a obieham ho. V druhom lese som obehol ďalších troch. Pri výjazde na lúku som už mal skóre 2:5(2x som padol a 5jazdcov som predbehol). Lúku som vybehol jak zajačik, tam som obiehal ďalších piatich jazdcov, ktorí si na odpočívadle čistili bicykle, aby sa im točili kolesá :D. Do cieľa som prišiel na druhom mieste a na konte som mal skóre 2:20. Vcelku pekné ísť na lanovke na štart a vidieť niekoho, kto už dávno odštartoval a za 13 minút v mojej jazde ho ešte obehnúť :D. No nič vybehol som si rýchlo umyť bicykel. Trvalo mi to asi hodinu kvôli „nečakane veľkej rade na „vapku“ „. Ešte som len pribehol do depa, beriem prilbu a zdrhám hore na štart. Od štartu som to hrotil a za chvíľu aj prehrotil. Prichádza prvý pád. Zbieram kolečko a spúšťam sa ďalej. V poslednom lese prichádza decentné saltíčko cez riaditká tzv. OTB. Zatiaľ ma stihol predbehnúť jazdec, čo štartoval za mnou. No ten padá 5 metrov podo mnou. JA som sa spustil a zas narážam do jeho bicyklu. Celé zle. Už fakt znechutený idem do cieľa. Prišiel som na 8. mieste. Teraz neviem čo bolo horšie na tomto víkende: výsledok, trať alebo nefunkčnosť bicykla kvôli šialenému blatu.

Filip Noa Zeman - Mala Lucivna

Takto si to shredujeme s Lukom po závodoch.

Filip Noa Zeman - Mala Lucivna 

War-up je dôležitý a pitný režim tiež.

Filip Noa Zeman - Mala Lucivna

Po prvej jazde s Lukom a Benjim, keď to ešte fŕkalo sa to dalo, potom už sa to len lepilo a bola plastelína.

Filip Noa Zeman - Mala LucivnaNa koniec ešte jednu selfinku :*

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2022 LODENICA CORPORATION | ScrollMe by AccessPress Themes