Špičák so šťastným koncom

Piatok 14.8 sme o 5 hodine ráno vyštartovali smer 4. kolo IXS Downhill Cupu na Špičáku. Po strašnej ceste sme prišli okolo 10tej do strediska. Ja a Benji sme išli trénovať, tato dospával cestu. Po prvej jazde som nevedel, čo si mám myslieť, trať bola prachová a plná kameňov. Po pár jazdách, keď sme sa dostali do rytmu trate, náš názor bol pozitívny a užívali si každú jazdu. Benji mal 2 ľahšie pády. Ja som nemal žiaden ale odniesol to šalter, musel som dať nový.

priprava ctm mons

Radiť mi to radí…

Sobota 15.8 náš čakal seeding run. Ráno raňajky, ktoré sme si museli urobiť. Behli sme do obchodu a mohli sme ísť do depa. Všetci ešte spali :D. O 9tej začínal tréning, boli sme na trati prví :D. V noci jemne zapršalo a trať bola vynikajúca. Prach sa zmenil na poriadny držáák, ktorý gumu nepustil ani o milimeter. S Benjim sa nám jazdilo skvele a modlili sme sa, aby ten podklad vydržal až dokonca. No keď prišiel čas TOP tréningu a vydal som sa na trať realita bola iná, prach všade, kde som sa pozrel a ešte viac vyjazdené kamene naznačovali len to, čo som si myslel. Tento pretek nebude zadarmo a určite nebude ľahký. 2 jazdy v TOP my stačili. Porobil som si bicykel a už som len čakal na seeding run. Štartoval som o 15:27 a o 3tej som sa vydal hore. Menšia rozcvička a môžeme ísť nato. Hneď od štartu asi po 50. metroch som skoro dal ukážkový kotrmelec, ktorý som naštastie ustál a odišiel bez újmy na zdraví, ideme ďalej, pár zátačiek, lúka a ďalšie kamene, zavreté točky, 2 schody, na ktorých som skoro zas išiel cez rodla. Modlím sa, aby bol už konec, kedže táto jazda je pekný PUNK. Lúka, rockgarden, drevený most, les zas skoro OTB a šlapavá rovinka do cieľa. Konečne koniec, dozvedám sa že som 8. a idem k autu. Po ceste stretávam Benjiho, ktorý si umýva bicykel a stažuje sa mi ako v polke trate dobieha jazdca pred ním, ktorý ho nechce pustit a dávaju potom foto-finish, teraz nevie či má správny čas…No nič teraz utekáme relaxovat na hotel a zajtra dáme PLNÝ…

nastavovanie CTM

S topeakom sa ti bicykel robí ľahšie.

Nedeľa 16.8 – Finálny deň. Ráno prebiehalo presne tak isto ako v sobotu. O 8 sme už sedeli na lanovke a čakali, či nám nový deň prinesol na trati nejaké zmeny. Bolo ich tam dosť v podobe vyhádzaných kameňov. Jazdilo sa nám super, trať bola každou jazdou rozbitejšia a náročnejšia. Dali sme si 4 jazdy a čakali na finále, no to sme ešte nevedeli, čo sa stane. Benji sa už pomaly chystal na jazdu, keď sa v tom pustil strašný dážd a pretek sa prerušil. Super, pol hodka k dobru, tak sme ešte prezuli na shorty. Pretek sa spustil a znova sme fungovali normálne. Išiel som skontrolovať do cieľa jazdcov ako chodia špinaví, nebolo to veľa, ale boli :D. Pol hodku pred štartom som sa vybral na štart, 10 minút čakačka hore, menšia rozcvička a môžeme ísť na to. Netušil som aké to bude, či to bude šmýkať, či na kamenoch bude blato, nevedel som nič. Pustil som sa dole ako zasucha, mal som tam pár chýb, ale jazda mi vyšla. Po príchode do ciela mi Buba oznámil, že som najrýchlejší a išiel som si sadnúť do hot seatu. Predo mnou ešte 7 ľudí. Čakal som. Traja ma obehli. Nakoniec je z toho pekné 4. miesto, zbalili sme depo a vyrazili domov. Ďakujem môjmu CTM Racing teamu za neustálu podporu, tatovi že so mnou vyrazil na tento závod.