Perla Karvasova

74409_10200981116870690_102222127_n

Dnes zameníme wakeskate za jeho suchozemskú odnož a predchodcu, skateboarding. A s ním predstavíme doslova perlu bratislavského skateboardingu, Perlu Karvašovú. Túto babu určite nikde neprehliadnete. Či už jej všade viditeľnou postavou ale hlavne jej vyjazdenými trikmi. K tomu pridajte atypické meno a v hlave vám toto žieňa určite zostane niekde zaseknuté.

So skatom začala Perla v 10tich, keď si dosku našla pod stromčekom. A takto začal príbeh o zničenej dlažbe na dome, prvé streetové spoty a skatový život príznačný pre túto babu. 

Bratislava mala svojho času celkom dobré podmienky na jazdenie, jazdilo aj pomerne veľa ľudí. Dnes je toho už pomenej, ale Perla ostala stále verná skatu. Študentka scenáristiky na VŠMU má celkom čo na práci. Filmom sa venuje rovnako húževnato ako jazdeniu, čo je len príjemný prínos pre slovenskú kinematografiu. Nová vlna nikdy neuškodí. A skateboarding ako výdatná súčasť Perlinho života je aj obraz toho pravého, čo by veľa klasikov pod týmto športom hľadalo. Alebo presnejšie istým životným štýlom. Perla je ten typ baby, ktorú na kontestoch nestretnete často. Fotky v skatových magazínoch na pravidelnej báze taktiež nehľadajte. Je to pre ňu časť života, ktorú si užíva tak, ako je. Aj preto na rozdiel od iných jazdí doteraz a vždy si rada dosku berie všade tam, kam sa jej kroky vyberú.

Študujúcu babu v Bratislave najčastejšie nájdete jazdiť ako inak, v Bratislave. S lokálmi ju môžete vidieť v Ružinove, kde pomaly udržujú skatový život v našej metropole. Ak čas dovolí, tak aj na tripoch po Slovensku či susednom Česku. A keď sa zrovna nepodieľa na nejakom filme, tak stále s chuťou jazdí.

Skate punk never dies. Perla je toho pekným príkladom.

 

Today we change wakeskating to its land variant and basis, skateboarding. We introduce you literally a pearl of skateboarding in Bratislava, Perla Karvašová (perla is a slovak equivalent of english word pearl), the girl you will never overlook. Mainly because of her figure and her tricks. Add an unusual name and this woman will stuck somewhere in your mind.

Perla started with skateboarding when she was 10. She found a first board under the christmas tree. This is how the story started. The story about destroyed pavement in the house, first street spots and skate life, which is so characteristic for this girl.

Few years ago were good conditions to ride in Bratislava with a lot of riders riding around. With less riding guys in Bratislava these days, Perla is one of those who remain faithful in skateboarding.As a scriptwriter student on VŠMU (University of music arts), she has a lot of stuff to do. She is dedicated to movies as much as to skateboarding, what is really enjoyable benefit for slovak cinematography. A new wave is never a bad wave. Skateboarding, as a big part of her life, is a lifestyle a lot of people look for in this sport. Perla is not a contest rider. You can rarely see her pictures in skate magazines. It is a part of her life, she enjoys as it comes. That’s the reason why she is still riding and take her board everywhere she goes.

As a student, Perla skates in Bratislava, city part Ružinov. With locals around, they are keeping a skate life in the capital of Slovakia. If she has some free-time, you can meet her on trips around Slovakia or Czech republic. 

Skate punk never dies. Perla is the right example.

473519_3859141370642_535521691_o

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© 2021 LODENICA CORPORATION | ScrollMe by AccessPress Themes